background
logotype
image4 image1 image2 image3

Makale - Yazı

Gürcistan'da Savaş

GürcistanAL SANA KADİFE DEVRİM AL SANA DEMOKRASİ AL SANA ÖZGÜRLÜK!

Sahne 1: Gürcistan’da halk; yolsuzluk, rüşvet ve işsizlik gibi sıkıntılarla boğuşurken, 2003 yılında ABD merkezli sivil toplum örgütleri muhalefeti harekete geçirdi.  Kadife Devrim diye adlandırılan ve ‘demokrasi’ vaatleri veren bu hareket sonucunda Devlet Başkanı Sevardnadze istifa etti. 2004 tarihinde yapılan seçimlerde Saakasvili, ezici bir çoğunlukla iktidarı ele geçirdi.

Gürcistan’daki bu yönetim değişikliğinin perde arkasında ABD ve Soros vardı. Yeni yönetimin en önemli hamlelerden biri ordusunu güçlendirmek oldu.

Sahne 2: ABD destekli Gürcistan ordusu, tek taraflı bağımsızlığını ilan eden Güney Osetya’ya girdi. Çıkan çatışmalarda bölgede bulunan Rus Barış Gücü de kayıplar verdi ve Rusya, birliklerini savaşa soktu. Kafkasya’daki çatışmada binlerce insan hayatını kaybetti.

Sahne 3: Odatv.com diyor ki; bugün ‘demokrasi’ diyerek, dinci-liberal ittifak kuranlar, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni ve Cumhuriyet’in kurucu ideolojisini yıpratmaktalar.

Türkiye’de de benzer bir senaryo oynanmaktadır. Dünya üzerinde kadife devrim, turuncu devrim diyerek yapılan ABD destekli ‘renkliliğin’, Türkiye üzerindeki izdüşümü Ilımlı İslam’dır.

Ve en önemli hedef Mehmetçik’i İran’a sokmaktır.

Bizler bu gerçekleri söylediğimizde ‘komplo teorisi’ üretiyoruz diye eleştiri alıyoruz, ancak ne yazık ki yakın tarihin analizi ve bugünkü durum bunu göstermektedir.


Odatv.com
 

Yorum yazmak için yetkiniz yok! Lütfen giriş yapın.

Hazırlayan: TR.EMrah